Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Hodočašće župe u zaljev hrvatskih svetaca - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Subota, 19 Prosinac 2015 00:00

Hodočašće župe u zaljev hrvatskih svetaca


HODOČAŠĆE ŽUPE KRAVARSKO - ZALJEV HRVATSKIH SVETACA – SPLIT I ŠIBENIK, 23.-26.05. 2016.

Sveti Leopold Bogdan Mandić, blažena Ozana Kotorska, blaženi Gracija... obilježili su vjerom ovo tlo. Iako su Hrvati danas manjina, nosioci su velikog kulturnog i duhovnog blaga Kotorske biskupije. Zadivljuje "nevjerojatan (…) sklad Božjeg stvaranja vidljiv u Boki, gdje brda postaju spoj morskih dubina i plavetnila neba. Boka je lijepa i onda kada oblaci snivaju svoje sne po vrhovima planina. Predivna je Boka i zimi kada je snijeg do pola planine, a more mirno preslikava brda u svojoj dubini. Navedene ljepote siguran su put k onoj apsolutnoj ljepoti, k našem dragom Bogu, što su i duhovni velikani Boke osjetili u svojoj ljepoti duše".

 

1. DAN: ponedjeljak 23.05 .KRAVARSKO – SPLIT-  HERCEG NOVI - BUDVA                                                                                                                        

Polazak ispred župne crkve u Kravarskom  u 03,00. Vožnja udobnim turističkim autobusom autocestom Zagreb - Split u smjeru Splita.  Po dolasku kratki razgled povijesnog centra Splita (Peristil, Dioklecijanova palača, obala), Sveta Misa te slobodno vrijeme za šetnju i kavu. Nastavak putovanja prema Herceg Novom.  Razgled grada u kojem je rođen i rastao naš svetac Leopold Bogdan Mandić.. Večera. Noćenje.

 

2. DAN: utorak 24.05. BUDVA - CETINJE - LOVĆEN - SV. STEFAN- BUDVA                                                          

Doručak.Vožnja do Cetinja, nekadašnje crnogorske prijestolnice.Sveta Misa. Produžujemo do NP Lovćen sa poznatim Meštrovićevim mauzolejem. Povratak prema Budvi uz panoramski razgled sv. Stefana.  Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

 

3. DAN: srijeda 25.05. BUDVA - KOTOR  – BUDVA

Doručak. Odlazak do Kotora prekrasnog grada sv. Tripuna, po kojem je cijeli zaljev dobio ime. Razgled katedrale i crkve bl. Ozane Kotorske.Sveta Misa. Po povratku u Budvu razgled stare Budve. . Večera. Noćenje.

 

4. DAN: četvrtak 26.05.  BUDVA – ŠIBENIK- KRAVARSKO

Doručak. Vožnja  do Perasta. Izlet brodićem na otok Gospe od Škrpjela. Nastavak vožnje prema domovini Hrvatskoj i Šibeniku, starom hrvatskom gradu. Po dolasku u Šibenik razgled predivne renesansne katedrale sv. Jakova i povijesnog središta grada. Sveta Misa. Slobodno vrijeme i u slučaju lijepog vremena mogućnost kupanja. U kasnim večernjim satima polazak prema domovini.

 

Cijena: 1450 kn                                                                                                                        Nadoplata za jednokrevetnu sobu 200 kn

 

Cijena uključuje: prijevoz  turističkim autobusom na navedenim relacijama, stručnog pratitelja tijekom cijelog putovanja, tri polupansiona   u hotelu   u Budvi ili okolici, u dvokrevetnim sobama,  organizacija i provedba putovanja, jamčevina, potrebne ulaznice i pristojbe za putovanje, cca. 10 eura.

Cijena ne uključuje: Sve što nije navedeno pod uključuje.

Način plaćanja: na žiro račun agencije općom uplatnicom ili internet bankarstvom, do 5 rata ili po dogovoru. IBAN: HR2023600001102370963 Kod upisa i sklapanja ugovora uplatiti 300 kn.

Svim putnicima preporučamo doplatu paketa putno - zdravstveno osiguranje.

ZA SVA PITANJA NAZVATI NA BROJ: 092 1111 720

 

HVALA ŠTO PUTUJETE SA SMISLOM!