Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Susret biskupa i ovogodišnjih krizmanika - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Srijeda, 09 Ožujak 2016 20:38

Susret biskupa i ovogodišnjih krizmanika

Susret našega biskupa Vlade Košića s krizmanicima Sisačko-katedralnog i Pokupsko-vukomeričkog dekanata održan je u subotu 5.ožujka u katedrali Uzvišenja sv. Križa u Sisku. Okupilo se više od tri stotine ovogodišnjih krizmanika, predvođenih roditeljima, svećenicima i vjeroučiteljima. Susretu je nazočio i sudjeljitelj  krizme kancelar biskupije mons. Marko Cvitkušić te povjerenik za mlade biskupije vlč. Mato Malekinušić. Ovaj duhovni susret bio je prožet molitvom, pjesmom i razmišljanjem, a na kraju krizmanicima su se obratili mons. Cvitkušić i biskup Košić govoreći im o važnosti da se u Bogu Ocu, Sinu i Duhu Svetom nađe snaga za život. „U svom će te životu otvarati mnoga vrata, a važno je pronaći ona koja vode u našu životnu sreću. Za nas kršćane je upravo Bog taj, čiji dom označava Njegovu ljubav i milosrđe, a naći put k Njemu znači put k sreći. Duh Sveti je najveći dar koga kršćanin ima da boravi u njegovu srcu. Mi trebamo biti hram Duha Svetoga tako da svatko tko dođe k nama kao da je ušao u crkvu i otvorio vrata milosrđa, te da tako po nama nađe svoju sreću. Velika je to i važna zadaća koju vi preuzimate po ovoj Svetoj Potvrdi. Nakon susreta zajedno i veselo krenuli smo hrabro prema autobusu, ohrabreni i potaknuti riječima našega biskupa.

 

Susret je animirao zbor mladih katedralne župe.