Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Slavlje svetog Jurja u Jantolekima - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Ponedjeljak, 25 Travanj 2016 18:19

Slavlje svetog Jurja u Jantolekima

U nedjelju 24.travnja ove godine slavili smo nebeskog zaštitnika svetog Jurja u zaseoku Jantoleki. Započeli smo misnim slavljem u 11 sati i obzirom na vrijeme koje i nije bilo previše naklonjeno, okupilo se do sada najveći broj vjernika na ovom proštenju. Misu je predvodio naš župnik, prije svega potaknuo nas je riječima iz Evanđelja od dana, a sve to povezao sa životom sveca. Kako je Juraj u ranom djetinjstvu ostao bez oca, kojega su također ubili mučenički, njemu je to bio samo još veći poticaj da ljubi Boga i da u vjeri još više raste. I nama se često puta dogodi kako nas u životu napusti nama draga osoba, pa se možemo sami zapitati kako mi tada živimo svoju vjeru. Tražimo li odgovor od Boga ili se vučemo za ovozemaljskim. Isus je lijepo rekao u današnjem Evanđelju: Kako će se znati jesmo li njegovi učenici. Upravo, ako budemo imali ljubavi jedni za druge. A također utješne riječi slušali smo u prvom čitanju kako su Barnaba i Pava učvršćivali duše učenika bodreći ih da ustraju u vjeri, jer kroz mnoge nevolje je svima proći kako bi ušli u kraljevstvo Božje. Kako je lijepo rekao i sam župnik na početku, tko ima uši neka čuje. U tome bi mi trebali tražiti smisao naših života.

 

Nakon misnog slavlja, nastavili smo sa druženjem kod jedne obitelji koja je pozvala sve prisutne na laganu okrjepu.