Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Hodočašće župe Majci Božjoj na Trsat - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Subota, 16 Srpanj 2016 21:06

Hodočašće župe Majci Božjoj na Trsat

U subotu na blagdan Gospe Karmelske ujutro u 6 sati, župljani župe zajedno sa svojim župnikom krenuli su na hodočašće Majci Božjoj Trsatskoj, jedno od najstarijih Marijanskih svetišta u Hrvatskoj. Uz gužvu na cesti koja vodi prema našem jadranu uz molitvu i pjesmu nismo osjetili isto spomenuto. Kako smo stigli pred samo svetište, iskoristili smo priliku za Sakramenat Pomirenja. Bili smo prisutni na hodočasničkoj Misu u 10 sati, zajedno sa brojnim župama. Nakon Mise imali smo slobodno vrijeme za razgledavanje, posjetili smo i zavjetnu kapelu gdje smo se pomolili i zapalili svijeće za sve naše zahvale Majci Božjoj. U podne krenuli smo sami na križni put kojega je predvodio naš župnik i svi smo se radosno uključili čitajući postaju po postaju. Po završetku ove pobožnosti, još smo imali kratko vrijeme za sebe, a nakon toga krenuli put Crikvenice. Tamo smo se zadržali tri sata, obzirom da nije vrijeme bilo za kupanje ipak su pojedini i oni najhrabriji skočili u more. Drugi su provodili svoje slobodno vrijeme razgledavanjem i zajedničkim druženjem. Radosno i ispunjeno vratili smo se svojim kućama, ponovno uz molitvu i pjesmu.