Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Obnova kapele sv. Ivana Krstitelja u Donjem Hruševcu - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Četvrtak, 22 Rujan 2016 21:43

Obnova kapele sv. Ivana Krstitelja u Donjem Hruševcu

Nakon što smo ovo ljeto 2016.godine obnovili u potpunosti krovište na kapeli u Donjem Hruševcu, krenuli smo u obnovu unutrašnjosti. Kako je samo krovište prokišnjavalo, a na tavanu nije bilo adekvatne deke i izolacije, kod svake kiše ili snijega stradavala je oltarna slika sv. Ivana Krstitelja, tako da smo krenuli u obnovu samoga krovišta, jer bilo je krajnje vrijeme. Nakon toga zahvata odlučili smo u potpunosti preurediti i samu unutrašnjost kapele. Prije svega pojačati struju, staviti sve nove strujne dovode/instalacije, riješiti se lamperije na zidovima koja je uz neugodan miris u sebi zadržavala i vlagu, srušiti zid na sakristiji kako bi se i ona mogla staviti u normalnu funkcionalnu prostoriju i staviti u nju prikladan namještaj. Ima još dovoljno radova kako bi sve bilo završeno. Ispred nas su još radovi na oblaganju poda, nova rasvjeta, oltar, ambon, novo misno ruho, liturgijske knjige, bojanje same unutrašnjosti itd. Hvala svima koji su se do sada odazvali i pomogli kako bi mogli nastaviti radove na našoj kapeli da i ona dobije novi sjaj kako bi bila na korist cijele zajednice.