Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Hodočašće u Lurd 2017.godine - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Utorak, 18 Listopad 2016 16:50

Hodočašće u Lurd 2017.godine

                                     HODOČAŠĆE U LURD, 22.05- 27. 05. 2017.

ŽUPA KRAVARSKO

 

6 dana autobusom

1.DAN, nedjelja 21.05:  KRAVARSKO - ST MAXIMINE

Polazak iz  Kravarskog u 23,00.Noćna vožnja kroz Sloveniju, Italiju i Francusku prema Azurnoj obali.

 

2.DAN, ponedjeljak 22.05.: ST MAXIMINE

Po dolasku u  St Maximin  la sainte Baume, gdje se u katedrali, prema predaji, nalazi tijelo sv. Marije Magdalene.  Sveta misa. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

 

3. DAN, utorak  23.05: AVIGNON - LURD 

Doručak. Sveta Misa. Nastavljamo put prema Avignonu – gradu koji je imao veliku važnost već za Rimljana, a nama je  poznat po papama koji su u njemu boravili cca. 70 godina u 14. stoljeću. Razgled katedrale Notre Dame de Doms, trga i prekrasne Papinske palače. Nastavak vožnje prema Lurdu, malenom gradiću u Pirinejima, koji je postao najvažnije marijansko hodočasničko svetište na svijetuTu se Marija ukazala maloj Bernardici  18 puta i dala joj važne poruke za čovječanstvo. Smještaj u hotel. Večera. Mogućnost sudjelovanja na poznatoj procesiji sa svijećama. Slobodno vrijeme. Noćenje.

 

4. DAN, srijeda 24.05.: LURD

Doručak. Sveta Misa. Malo hodočašće po Lurdu, na kojem ćemo slijediti mjesta koja su bila najviše vezana uz život Bernardice Soubirous: mlin Boly-mjesto rođenja, zatvor gdje su živjeli, bolnica u kojoj je primila prvu pričest, crkva krštenja. Slobodno vrijeme za ručak.

Mogućnost kupanja u bazenima  s ludrskom vodom. Večera. Noćenje.

 

5.DAN, četvrtak 25.05.: LURD

Doručak. Sveta misa.  Križni put. Slobodno vrijeme za ručak. Slobodno vrijeme za mnoštvo duhovnih sadržaja, kupovinu suvenira. Večera. Zajedničko sudjelovanje na svjetski poznatoj procesiji sa svijećama.. Noćenje.

 

6. DAN: petak, 26. 05. LURD – CARCASONNE – ST MAXIMINE

Sv. Misa. Oproštaj od svetišta. Doručak. Polazak u smjeru Carcassonne –a , starog srednjovjekovnog grada – utvrde, s dvostrukim zidinama i poviješću dugom  2500 godina. Grad je poznat i po Katarima ili Albigenzima. Šetnja kroz ovaj grad i posjet katedrali sv.Nazarija i Celza. Slobodno vrijeme. Nastavak putovanja prema ST MAXIMINU. Smještaj u hotel.  Večera. Noćenje

 

7. DAN, subota 27.06: NICA – KRAVARSKO

Doručak. Odlazak u smjeru Monaca. Na putu ćemo navratiti u parfumeriju u  selu Eze i čuti kako se proizvodi parfem. Mogućnost kupovine parfema. S vidikovca iznad kneževine Monaco vidjet ćemo panoramski Monaco, Monte Carlo i La Condamine, tri gotovo srasla grada koji čine Kneževinu Monaco. Nastavak puta prema Hrvatskoj. Dolazak u domovinu u jutarnjim  satima.

Cijena po osobi: 2650 kn 

Doplata za jednokrevetnu sobu 500 kn

Kalkulacija je rađena na bazi minimalno 40 putnika.

Cijena uključuje:

Prijevoz turističkim autobusom na navedenim relacijama, pratitelja tijekom puta, smještaj u hotelima 2/3 *, u dvokrevetnim sobama na osnovi  3 polupansion u Lurdu te 2 polupansiona u St. Maximinu, Nici ili okolici, sve razglede prema programu, jamčevina, troškove organizacije i provedbe putovanja.

Cijena ne uključuje:sve što nije izričito navedeno pod uključuje.

 

Svim putnicima preporučamo doplatu paketa putnog osiguranja: putno-zdravstveno osiguranje. Svi putnici mogu si izvaditi na HZZO - u europsku karticu zdravstvenog osiguranja koja im na putovanju vrijedi za neodgodivu zdravstvenu zaštitu.