Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Hodočašće u Međugorje - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Utorak, 18 Listopad 2016 16:53

Hodočašće u Međugorje

Petak 16.rujna 2016. grupa hodočasnika ujutro u pola 8 krenula je na put prema Međugorju. Prvo stajalište bilo nam je Skradin, tamo smo zajedno slavili misu koju je predvodio naš župnik. Nakon Euharistije krenuli smo zajedno na ručak, a kasnije se još malo zadržali u razgledavanju. Po dolasku u Međugorje zaputili smo se na Brdo ukazanja uz zajedničku molitvu krunice i meditacije. Kako smo se spuštali s Brda krenuli smo prema autobusima i apartmanima gdje smo bili smješteni. Ujutro u subotu iza doručka krenuli smo na brdo Križevac. Kako je padala kiša možemo reći da smo uz molitvu Križnog puta i Krunicu imali i malenu žrtvu. Svi zajedno uspješno smo stigli do Križa koji se nalazi na vrh brda, ali ono što je bilo važnije puni duha radosti. Tamo smo veselo zapjevali i pozdravili Gospodina, a zatim se lagano spustili do autobusa. Nakon zajedničkog ručka bilo je slobodno vrijeme. Neki su ga iskoristili za razgledavanje, neki za osobnu molitvu u crkvi, neki odmorom i druženjem. Ono što je smisao i cilj svakog hodočašća iskreno se Ispovjediti, tako da smo od 16 sati pristupili sakramentu Ispovijedi, a zatim Euharistiji. Ono što smo svi očekivali bilo je svakako klanjanje pred Presvetim navečer od 21-22 h. Nedjelja ujutro svi zajedno smo krenuli na oproštajnu misu od ovogodišnjeg hodočašća, a zatim se zaputili prema domovini. Na povratku svojim kućama zaustavili smo se u Sinju i tamo pozdravili čudotvornu Gospu Sinjsku, koja je sinjane obranila od Turaka, ali isto tako po njezinu zagovoru dogodila su se mnoga čudesa. Ispunjeni duhovno i pomalo tjelesno umorni sretno smo se vratili svojim domovima.