Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Molitvena zajednica Sveti Križ – Kravarsko proslavila je svoj treći rođendan - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Subota, 05 Studeni 2016 12:23

Molitvena zajednica Sveti Križ – Kravarsko proslavila je svoj treći rođendan

U nedjelju 23.listopada.2016 god. molitvena zajednica proslavila je svoju treću godinu. Okupljeni ujutro u našoj crkvi započeli smo zajedničkom molitvom krunice koju su predvodili članovi zajednice. U 08:30 započela je Euharistijsko slavlje, na kojoj su svirali članovi i gosti zajednica Magnificat. Mnogi župljani su svjedočili da je osvježenje unijeto akordnima gitare. Kao što se župnik u propovijedi osvrnuo na ustrajnost molitve, uspoređujući je čitanjem od prošle nedjelje i udovicom koja je dodijavala sudcu da joj pomogne, tako se i mi možemo ponositi što imamo jednu takvu zajednicu. Ustrajnost molitve zadržala nasu je na okupu sve ove dane. Plovili smo poput apostola u lađi i ikad smo mislili da nam ne ide, da ćemo potonuti, Isus je bio taj ikoji nas je vodio kroz nemirno more. Dizao nas je i okupljao u
zajedništvu. Prošle godine izabran je drugi voditelj, Zdravko Petrović. Po statutu zajednice provodili smo sljedeće aktivnosti:
-organizirali hodočašća i išli na duhovne obnove
-organizirali molitvene lance za ljude u potrebi (post-kruh i svoda)
-molili za nakane župljana
-organizirali križni put kroz župu do svetišta Majke Božje u Vukovini
-sudjelovali u humanitarnim akcijama prikupljanja novčane pomoći

 

  To se moglo osjetiti i na druženju koje se nastavilo iza Mise u Pastoralnom centru „Stjepan Povoljnjak“.Našlo se tamo pokrijepe za tijelo, a kroz duhovnu glazbu, razgovor i za dušu.
  Na kraju slavlja dio članova zajednice odnijeli su hranu i kolače, koji su ostali od zajedničkoga druženja, beskućnicima u dom Misionarka ljubavi sestre Majke Terezije u Jukićevu,Zagreb, i tim činom razveselili sve prisutne, a svoj duh napunili radošću.

                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                               Tatjana Kaurić