Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Sastanak vjeroučitelja i župnika dekanata - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Srijeda, 16 Studeni 2016 17:18

Sastanak vjeroučitelja i župnika dekanata

U subotu 12.studenoga 2016.godine u župi Uzvišenja sv. Križa Kravarsko bio je  susret svećenika, vjeroučitelja Sisačko-pešćeničkog i Pokupsko-vukomeričkog dekanata i predstojnice Katehetskog ureda Sisačke biskupije s. Smilje. Susret se održao u Pastoralnom centru „Stjepan Povoljnjak“ s početkom u 15 sati. Na početku je sve prisutne pozdravila s. Smilja, a nakon uvodne molitve prvo su se predstavili vjeroučitelji, a zatim i sami župnici. Govorilo se najviše o problematici kako mlade zadržati u životu svoje župe, a najviše se mislilo na naše najmlađe prvopričesnike i krizmanike. Kako je ova godine u našoj biskupiji godina djece, svi zajedno trebali bi raditi što više sa djecom, a tu se podrazumijeva župna kateheza za sve uzraste. Naravno da uz vjeroučitelje i svećenike, najveća pomoć svakom takvom susretnu bila bi od roditelja. Obitelj je korijen odgoja i tu je najveći problem što pojedini roditelji nisu uzor svojoj djeci kako živjeti pravu vjeru. Uz roditelje postoje i drugi problemi kao što su razne obaveze klinaca kako školske tako i izvanškolske i onaj najveći što su pojedine župe previše razbacane pa bi bilo teško dolaziti, ako uz to nemaju podršku roditelja. Susret smo završili oko 18 sati i svi predložili da bi se takvi susreti trebali održavati češće i raspravljati o aktualnim temama i problematikama.