Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/zupa-kravarsko.com/defines.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 183
Sv. Ambrozije, biskup – zaštitnik pčelara - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Srijeda, 07 Prosinac 2016 17:54

Sv. Ambrozije, biskup – zaštitnik pčelara

"Krist nam je sve!" - ponavljao je često današnji svečar, veliki sv. Ambrozije. O njegovoj osobnosti i ljudskim vrlinama dovoljno govori činjenica da su ga vjernici sami "izabrali" za biskupa, iako je bio politički namjesnik današnje sjeverne Italije, i još nije bio ni kršten. Njegovu duhovnu dimenziju svjedoči pak njegov predani rad i ljubav prema Crkvi i vjernicima, te bogati pisani opus, koji nam je bogata duhovna baština. Zbog svojeg propovijedanja proglašen je "medenim doktorom", pa je s vremenom postao zaštitnik pčelara i svjećara. Danas na misi zornici u 05:45 sati svečano smo ga proslavili zajedno sa pčelarima naše župe, za koje je bila i misna nakana. Nakon Euharistije ostali smo na zajedničkom druženju.