Prva večer trodnevnice uoči blagdana Uzvišenja svetog Križa - Župa Kravarsko | Župa Uzvišenja Svetog Križa
Četvrtak, 11 Rujan 2014 02:00

Prva večer trodnevnice uoči blagdana Uzvišenja svetog Križa

U župnoj crkvi u Kravarskom započela je trodnevnica uoči blagdana Uzvišenja svetog Križa. Svetu misu uz našeg župnika, vlč. Ivana Kljunića, predvodio je vlč. Mladen Vuk.

U svom osvrtu na današnje Lukino evanđelje, koji je pravi primjer i priprema za nadolazeći blagdan, vlč. Vuk je imao jednostavnu ali jako zanimljivu propovijed. Izdvojio je današnji tempo i način života te dao primjere osuda kakve smo navikli svakodnevno slušati. Rekao je kako ne treba osuđivati osobu, nego postupke te osobe, kako u svojim obiteljima, tako na poslu i svim drugim stvarima.

Vlč. Vuk završio je svoje razmišljanje s nekoliko mudrih izreka :

"Ne sudi drugome ako bar mjesec dana nisi hodao u njegovim cipelama."                  (nepoznati autor)

"Ako osuđujete ljude nemate vremena da ih volite." (Majka Tereza)

Pravi užitak je bio prisustvovati današnjoj svetoj misi pod kojom je pjevao naš župni zbor i kojoj se odazvao veliki broj župljana.

Tamara Bodri